Kaip pritaikyti sodo namelį visiems metų laikams?
-
Sodo nameliai XXI amžiuje asocijuojasi ne tik su vasaros laikotarpiu, daržų ravėjimu, buvimu gamtoje, bet ir gyvenamuoju objektu.
Nuo senų laikų žmonės linkę manyti, kad sodo namelis skirtas tik gyventi sulaukus šiltų orų, bet taip tikrai nėra. Pasirūpinus kokybišku įrengimu ir apšiltinimu sodo nameliai gali tapti gyvenamuoju objektu arba puikia vieta šventėms, įvairiems pasibuvimams.
Medinis sodo namas yra pats tinkamiausias pasirinkimas norint jame gyventi visais metų laikais. Mediena visada yra vertinama dėl savo natūralumo, patvarumo, ilgaamžiškumo, puikios garso bei šilumos izoliacijos. Žmonėms renkantis sodo namelį rekomenduojama didelį dėmesį skirti pasidomėjimui iš kokios medienos rūšies pagamintas namelis, kokiu metų laiku medžiai nukirsti. Jeigu medžiai nukirsti žiema, toks sodo namelis išvengs deformacijų, didelių įtrūkimu ilguoju periodu.
Sodo namelio pritaikymas ne tik vasaros laikotarpiui
Sodo namelio įsirengimas nuolatiniam gyvenimui tampa vis populiaresniu pasirinkimu, nes žmonės vis labiau vertina ramybe, jiems svarbu atsigauti ir atsipalaiduoti po dienos darbų. Sodo namelio statyba nėra sudėtinga, tik reikia žinoti kaip tinkamai jį įsirengti.
- Sienų apšiltinimas būtina sąlyga norint name gyventi visais metų laikais. Namo apšiltinimo variantų yra keli – namą galima apšiltinti iš išorės arba vidaus. Praktika rodo, kad išorinis apšiltinimas leidžia pasiekti idealiausią efektą ir maksimaliai sumažina galimų nuostolių riziką. Šildant namelį iš vidaus būtina įvertinti jo vėdinimo sistemą.
- Langų ir durų izoliacija. Sodo namelio izoliacija labai priklauso nuo to ar namo langai ir durys yra tinkamai izoliuoti. Įsigijus sodo namelį nereikia pagailėti pinigų kokybiškų langų ir durų susidėjimui. Vietose kur stiklas tvirtinamas prie lango rėmo nereikia pagailėti užtepti specialų glaistą ar hermetiką, nes tai padidins lango izoliacija.
Šiltinimo medžiagos pasirinkimas
Jeigu esate pats statybininkas arba teko bendrauti su jais, tikriausiai žinote, kad egzistuoja ne vienas sodo namelio apšiltinimo būdas. Bet, kad ir koks būtų gausus apšiltinimo medžiagų pasirinkimas – putų polisteris populiariausias pasirinkimas.
- Polisteris dažniausiai renkamasis dėl dvejų savybių: aukščiausios izoliacijos kokybės užtikrinimo ir paprasto darbų atlikimo.
- Dar viena populiari šildymo alternatyva – poliuretanas, pasižymintis aukšta kokybe ir dideliu elastingumu. Ši medžiaga turi mažiausią šilumos laidumo koeficientą, puikiai sukimba su bet kokiu paviršiumi ir pasižymi ilgaamžiškumu ir patvarumu.
- Kai kurie namo apšiltinimui renkasi akmens vatą, kuri naudojama kartu su polietileno plėvele padeda absorbuoti sienai kenksmingus vandens garus.
Renkantis apšiltinimo medžiagą sodo nameliui didelį dėmesį reikia skirti šilumos perdavimo U ir šiluminės varžos R koeficientui. Tai leis įvertinti šilumos kiekį, kuris gali prasiskverbti pro izoliacinę medžiagą. Kuo didesnis šiluminės varžos pasipriešinimas, tuo šiltesnė pertvara. Taip pat renkantis tinkamą medžiagą, labai svarbu atkreipti dėmesį, kad medžiaga būtų pralaidi orui.
Stogo ir grindų apšiltinimas
Jeigu jūsų tikslas yra užtikrinti kokybišką namo izoliaciją ir gyventi šiltuose namuose, rekomenduojame apšiltinti sienas, stogą ir grindis. Jeigu bent viena namo dalis liks neapšiltinta, tai šaltis per neapšiltintą vietą pateks į namo vidų. Stogo apšiltinimui galima rinktis mineraline vatą, nes ji yra draugiška gamtai ir atitinka ekologijos standartus. Grindų apšiltinimo darbus norint išvengti pelėsio, grybelio ar bakterijų, rekomenduojama planuotis dar statybų metu.
Reikalinga konsultacija sodo namelio įsirengimo klausimais? Susisiekite su mūsų specialistais ir gaukite daug išsamių ir naudingų patarimų.
Su mumis galite susisiekti elektroniniu paštu, mums paskambindami arba atvykdami tiesiai pas mus, adresu: Levaniškių g. 6, Levaniškių k., LT-33174 Molėtų r.
TRJ09ALAFAYETRJ04LATINATRJ18LORAIN